TÜP BEBEK FİYATLARI 2021 ANKARA

Tüp bebek fiyatları 2021 yılında Ankara'da, ülkemizde ve yurtdışında oldukça maliyetli bir tedavidir. Tüp bebek fiyatları Ankaranın yüksek olmasının nedeni tüp bebek merkezlerinin kurulum maliyetinin ve kullanılan malzemelerin oldukça pahalı olmasıdır. Ankara Tüp bebek fiyatlarının yüksek olmasına neden olan bir faktör de tedavide kullanılan ilaçların çok pahalı olmasıdır.

Tüp Bebek fiyatları 2021 detayları için arayınız.

Ankara Tüp bebek fiyatları 2020 ne kadardır?

Tüp bebek merkezleri ve fiyatları, tüp bebek tedavisinin uygulandığı şehre, yapıldığı hastaneye, yapılacak tedavi şekillerine, kullanılacak ilaçlar ve miktarlarına veya doktora göre farklılık gösterebilir. Ankara tüp bebek fiyatları genellikle 7000 - 10.000 tl arasında değişmektedir. Tüp bebek fiyatlarını etkileyen pekçok faktör bulunmaktadır. 

 

Ankara Tüp bebek fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Tüp bebek fiyatlarının bir kısmı hastanenin kullandığı malzemelerden kaynaklanırken bir kısmı ise hastanın yaptıracağı testlerden yada kullanacağı ilaçlardan kaynaklanmaktadır. Dilerseniz şimdi faktörleri tek tek inceleyelim:

- Tüp bebek tedavisinde kullanılan malzemeler

- Tüp bebek tedavisinde uygulanması gereken standart yada ek tedavi yöntemlerin varlığı

- Tedavide kullanılacak ilaçların dozları ve süreleri

- Tüp bebek tedavisine başlamadan önce yapılması gereken testler

- Tüp bebek merkezinde çalışan personellerin masrafları

- Tüp bebek merkezinde kullanılan teknolojiler

- Tüp bebek tedavisinde elde edilen yumurta yada embriyo sayısı

- Ülkemizdeki dolar ve euro paritesi

Ankara Tüp bebek fiyatlarını ssk karşılıyormu?

Tüp bebek fiyatlarının çok cüzi bir kısmını sgk karşılayabiliyor. Ancak bununda belli şartları var. Kadının 23-40 yaş arası olması, hiç çocuğu olmaması, diğer yollarla gebelik elde edilemediğinin belgelenmesi ve bunlara dair üniversite hastanelerinden rapor alınması gereklidir. 

Tüp bebek fiyatları devlet ne kadarını karşılıyor?

Tüp bebek fiyatlarının devlet çok az bir kısmını karşılamaktadır. Şartları uyan hastalarda yaklaşık 700-1000 tl civarında bir destek vermektedir. Ancak 6000-1000 tl arasında olan bir tedavide bu pay oldukça düşüktür. Geri kalan kısmını karşılamak için yine hastanın maddi durumunun iyi olması gerekmektedir.

 

Devlet hastanesi tüp bebek fiyatları nasıldır?

 

Devlet hastanesinde tüp bebek tedavisi yaptıracak olan çiftlerden devlet tüp bebek tedavi tutarının birinci denemede %30, ikinci denemede %25, üçüncü denemede ise %20'sini talep etmektedir. Geri kalan masrafları devlet üstlenmektedir.

 

Ankara Tüp Bebek Fiyatları 2021 Nasıldır?

Tüp bebek fiyatları 2021 yılında Ankara'da işlemin yapılacağı hastaneye, yapılacak işlemin çeşidine, kullanılacak malzemelere, kullanılacak ilaç süre ve dozuna göre değişir. Genellikle ilaçlar 2000 tl civarında tutmaktadır. Sadece tüp bebek tedavisi 6000-10000 tl arasında değişmektedir. Buna hastanın muayeneleri, yumurta toplama ve embriyo transferi dahildir. Hastaya veya eşine farklı işlemler yapılacaksa bunlar ekstra ücrete tabi olur. Elimizde çok sayıda embriyo olduğunda bu embriyolar hastanın bilgisi dahilinde daha sonra tekrar kullanabilmek için dondurulur. Bu durumda hastane hastadan dondurma için ek ücret talep edecektir. Mikro çipli tüp bebek yönteminde maliyete 2000 - 2500 tl civarında eklenir.

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce muhakkak tüp bebek fiyatları 2021 Ankara konusunda doktorunuzla detaylı konuşunuz. Ankara tüp bebek fiyatları 2021 için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Tüp Bebek Uzmanlarımız

Kızılırmak Mah. Ankara Ticaret Merkezi 1450 Sok. B Blok No:4 Çukurambar Çankaya ANKARA

0312 285 85 88

0555 022 86 22

nerminkosus@gmail.com

aydinkosus@gmail.com

Bu sitedekiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi amacıyla kullanılamaz.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon