Çip bebek fiyatları 2022 yılında Ankara ilinde işlemin yapıldığı kliniğe ve işlemin ne için yapıldığına bağlı olarak değişir. Çip bebek fiyatları, mikroçipli tüp bebek tedavisi yada mikroçipli aşılama tedavisi şekline göre değişir. Mikroçipli tüp bebek fiyatları elbette standart tüp bebek fiyatlarına göre biraz daha yüksektir. Yine Mikroçipli aşılama fiyatları da klasik aşılama tedavisine göre daha pahalıdır. Ancak standart tedaviye olan ek maliyet çok yüksek değildir. Çip bebek fiyatları 2022, mikroçipli aşılama fiyatları ve mikroçipli tüp bebek fiyatları için bizimle mutlaka iletişime geçiniz.

Çip Bebek Nedir?

Çiftlerin hayatlarını birleştirdikten sonra ailelerini genişletmek istemeleri ve akabinde çocuk yapmak istemeleri hayatın olağan getirisidir. Pek çok çift bir bebeği olsun ister. Fakat bazen kadından bazen erkekten kaynaklanan fizyolojik nedenlerden ötürü doğal yollardan çocuk yapmak mümkün olmayabilir.

Bu nedenle tıpta çok fazla çalışma mevcuttur ve ciddi anlamda işe yarayan yöntemler vardır. Bunlardan en yenisi çip bebek yöntemidir. Çip bebek tedavi yöntemi, tüp bebek tedavi yöntemiyle karıştırılsa da aslında aynı değildir.

Çip Bebek İle Tüp Bebek Arasındaki Fark Nedir?

Çip bebek yöntemi ya da diğer adıyla mikroçipli tüp bebek yöntemi normalde bildiğimiz standart tüp bebek tedavisinden farklıdır. Aslında çip bebek yöntemi tüp bebek yöntemiyle aynı aşamalardan geçmektedir ancak klasik tüp bebek tedavi yönteminde yumurtayı dölleyecek tüm spermler bir araya getirilirken çip bebek yönteminde işlevleri iyi seviyede olan sağlıklı spermler diğer spermlerden ayrıştırılarak tedavide kullanılır.

Çip Bebek Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Mikro enjeksiyon yapılabilmesi için hazırlanan sağlıklı spermler çip kanallarına yerleştirilir. Ardından ayrıştırılan sperm mikroenjeksiyon yöntemde kullanılır. Sağlıklı özelliklere sahip olan sperm yumurtayı döllediğinde kalitesi daha yüksek embriyo oluşturma şansı olur.

Çip Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Çip bebek tedavisinde sağlıklı olan spermin diğer spermlerden ayrıştırılarak kaliteli bir emriyo elde etme hedefi vardır. Bu nedenle çip bebek tedavisi erkek bireye bağlı kısırlık tedavisinde kullanılır. Her iki bireye bağlı kısırlık sorunlarında da kullanılabilir çünkü burada da erkek bireyin sağlıklı spermini ayrıştırmak tedavideki şansı arttıracaktır. Bunun dışında sperm kalitesi düşük olan kişiler ile sperm morfolojisinde bozukluk olan kişilerde de bu yöntem kullanılır.

Mikroçip Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi yöntemi aslında klasik tüp bebek tedavi yöntemine çok benzemektedir. Hatta klasik tüp bebek tedavi yöntemi aşamalarıyla aynı aşamalara sahiptir. Fakat mikroçip tüp bebek yönteminde farklı olarak sağlıklı spermler diğer hasarlı ya da daha az sağlıklı olan spermlerden ayrıştırılır. Bu sayede yumurtayı dölleyip kaliteli embriyo oluşturma ihtimali daha yüksek olan bu sağlıklı spermler mikroçiplerle seçilir. Bu mikroçiplerden hasarlı spermler geçemez. Bu sayede sağlıklı embriyo oranı artar.

Mikroçipli Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mikroçipli aşılamada öncelikle sağlıklı spermlerin ayrıştırılması için özel geliştirilmiş mikroçipler kullanılır. Bu sayede aşılama tedavisi için kullanılacak spermler hazır hale getirilir. Ardından aşılama aşamasına geçilecektir. Fakat burada aşılama zamanına çok dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde beklenen netice gerçekleşmeyebilir veya gecikebilir. Mikroçipli aşılama fiyatları 2021 detaylarını bizden öğrenebilirsiniz.

Çip Bebek Fiyatları 2022 Nasıldır?

Çip bebek aşılaması yapılırken son derece dikkat edilmesi ve kaliteli, güvenli yerlerde bu tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Çip Bebek Aşılama Fiyatları bu yöntemin uygulandığı yerlere göre farklılık göstermektedir. Tedaviyi yapacak doktor, tedavinin yapılacağını klinik ya da hastane, tedavinin süresi gibi etkenler fiyatlar arasındaki farklılığı etkileyecektir. Tüp bebek fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Mikroçipli Tüp Bebek Fiyatları Nasıldır?

Mikroçipli tüp bebek fiyatları değişiklik göstermekle birlikte tedavi görmek isteyen insanların düşündüğü kadar pahalı bir yöntem değildir. Tedavinin süreci ve tedavinin yapılacağını kliniğe göre fiyat listeleri değişiklik göstermekle beraber bu kliniklerle irtibata geçerek alınan fiyatlar daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Mikroçipli tüp bebek fiyatları 2022 detayları için bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Çip Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Çip bebek tedavisinde klasik tüp bebek tedavisinde kullanılan tüm spermler yerine en sağlıklı spermler seçildiğinden kaliteli embriyo elde etme ihtimali daha yüksektir. Çip bebek tedavisinde başarı şansı standart tüp bebek tedavisine göre yüksektir. Çünkü standart tüp bebek tedavisinde zaten kısırlığın söz konusu olduğu ve hasarlı spermlerin varlığı söz konusu olduğu için başarı şansı daha azdır. Çip bebek tedavisinde en işlevli spermler kullanıldığından yumurtanın döllenme ihtimali, embriyonun kalite oranı daha yüksektir.

Mikro Çip Yöntemleri Başarı Oranları Nasıldır?

Mikroçip yöntemi klasik aşılama yönteminden daha yüksek başarı oranına sahiptir. Her geçen gün geliştirilen ve yaygınlaştırılan bu yöntem istatistiksel olarak da başarının diğer yöntemlere göre fazla olduğunu kanıtlamıştır. Uygulanan tedavilerden elde edilen sonuçlara göre mikroçip yöntemi başarı oranı %25 – %40 arasındadır. Neredeyse yarı yarıya seviyesine yaklaşan bu yöntem bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin ilgisini çekmektedir.

Tüp bebek tedavisi ve Çip bebek tedavisi uygulayan doktorlarımız hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Doç. Dr. Nermin Köşüş >>>>  www.drnerminkosus.com

Doç. Dr. Aydın Köşüş  >>>>>  www.aydinkosus.com

1 comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.