Histeroskopi fiyatları 2024 yılında, Ankara ilinde ofis histeroskopi ya da tanısal histeroskopi ile operatif histeroskopi olup olmamasına göre değişir. Yine histeroskopi ile polip ameliyatı yada miyom ameliyatı ve rahimde perde ameliyatı olması da ücretleri etkiler. Histeroskopi fiyatları 2024 detayları için doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Histeroskopi Nedir?

Kadınlarda bazı durumlarda anormal kanamalar, miyom, polip gibi oluşumlar meydana gelebiliyor. Kadın hastalıklarına teşhis koymaya yardımcı olan yöntemlerden biri de Histeroskopi yöntemidir. Histeroskopi, rahim ağzının ince ve ışıklı bir aletle incelenmesine verilen isimdir. Histeroskopi işlemini yerine getirirken gerekli tahlilleri ve analizleri büyük bir dikkatle yapıyoruz. Rahim içini görüntüleyerek hastalığa neden olan etmen ve tedaviyi belirlemiş oluyoruz.

Histeroskopi Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Bu tür işlemler genel olarak kadın hastalıkları problemlerinde çok sık tercih edilir. Peki bu işlem hangi hastalarımız için uygundur?

Histeroskopi işlemi için uygun görülen kişiler şunlardır:

  • Anormal kanama şikayeti olan kişiler,
  • Polip ve miyom şikayeti olan kadınlar,
  • Rahim içi yapışıklığı olanlar (okuyunuz >>>>> rahimde yapışıklık ameliyatı),
  • Gebe kalamayan kadınlar,
  • Rahim dokusunda perde olanlar (okuyunuz >>>> rahimde perde ameliyatı),
  • Rahim anomalisi bulunan kişiler,
  • Menopoz sonrası kanama şikayeti yaşayan kişiler,
  • Enfeksiyon şikayeti bulunan kişiler

Rahim içinde şüphe edilen bir lezyon veya anormal bir durum mevcut ise Histeroskopi işlemi sayesinde erken dönemde teşhis edilir.

Ofis Histeroskopi Nedir?

Histeroskopi işlemleri ameliyathane veya ofis ortamında gerçekleştirilebilir. Tanı koymak amacıyla, sadece lokal anestezi kullanarak yapılan işleme ofis histeroskopisi adı verilir. Rahim içine kolay bir şekilde giren aletler sayesinde kaybolan spiraller, küçük polipler kısa zaman içinde tespit ediliyor. Hem düşük maliyetli hem de konforlu bir şekilde histeroskopi işlemi yapılıyor. Özellikle tüp bebek tedavisi görecek uygun hastalarda ofis histeroskopi sıklıkla uygulanmaktadır.

Operatif Histeroskopi Nedir?

Operatif Histeroskopi, tanısal histeroskopi ile benzer bir mantığa sahiptir. Cerrahi işlemler için gerekli olan küçük aletler yardımıyla rahim içine girilir. Kullanılan aletler biraz daha kalındır. Büyük miyomların veya poliplerin çıkarılması ve tedavi edilmesi için kullandığımız bir yöntemdir.

Histeroskopi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Histeroskopi öncesi hastalara uygun tahliller yapılır. İşlem için hastaya ilaç verilebilir. Hasta sır üstü olarak yatar ve bacaklarını açar. Vajina ağzına, vajinanın açılmasını sağlayacak ve uyuşturucu etkiye sahip ilaçlar sürülür. Histeroskop adı verilen alet vajinadan içeri nazikçe sokulur. Rahim içerisine doğru dikkatli bir şekilde ilerletilir.

Rahim içini net bir şekilde görmek için rahim içine özel sıvılar verilir. Ardından rahim içi uzman bir kişi tarafından incelenir. Histeroskop adı verilen aletin ucunda kesici aparatlar yer alır. Bu sayede kısa zamanda histeroskopi ameliyatı ile sorun ortadan kaldırılır.

Histeroskopi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Histeroskopi işlemi uzun zaman almaz. Yönteme göre süre farklılık gösterir. Örneğin tanısal histeroskopi, dakikalar içinde yapılabilir. Operatif histeroskopi ise daha uzun sürer. Yapılan işleme göre 5 ila 20 dakika arasında farklılık gösterir.

Histeroskopi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemden kısa bir süre sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat bazı dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. İşlem sonrası kesinlikle cinsel ilişki önermiyoruz. Hastaların en az 1 hafta cinsel ilişkiye girmekten kaçınması gerekir. 15 gün boyunca lekelenme olabilir. İşlem sonrasında ciddi kasık ağrısı ya da kötü kokulu akıntı ve ateş olacak olursa derhal doktorunuzla irtibata geçiniz.

Histeroskopi Ameliyatı Sonrası Gebelik Ne Zaman Oluşur?

Histeroskopi işlemi gebeliği olumsuz yönde etkilemez. Tam tersi gebeliğe engel olan unsuru ortadan kaldırır. Böyle bir durumda yaklaşık 3 ay içerisinde gebelik oluşma ihtimalini yüksek olarak değerlendiriyoruz.

Histeroskopi Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Çoğu kişi histeroskopi fiyatları pahalı mıdır sorusunun cevabını merak ediyor. Histeroskopi fiyatları 2024 detayları için doktorunuzla görüşünüz. Ofis histeroskopi fiyatları ve operatif histeroskopi fiyatları polip ya da miyom ameliyatına göre değişkenlik göstermektedir. (Okuyunuz >>>>> Histeroskopi ile rahimde polip ameliyatı)

Histeroskopi Sonrası Cinsellik Ne Zaman Başlar?

İşlem sonrası cinsel ilişkiye girilmemesi daha doğru olur. İlk bir hafta cinsel ilişkiden uzak durmak faydalı olacaktır. 1 hafta ila 10 günün sonunda cinselliğe devam edilebilir.

Histeroskopi Acı Verir mi? Anestezi Gerekir Mi?

Ofis histeroskopi işleminde genellikle anestezi tercih edilmez. Çünkü acı veren, çok canınızı yakan bir işlem değildir. Sadece vajina bölgesini uyuşturmak için birtakım ilaçlar tercih edilir. Kesi yapılmadığı için rahatsızlık hissi vermez. Hastalarımızın isteğine bağlı olarak anestezi altında da yapabiliyoruz. Ancak operatif histeroskopi işleminde hastanın konforu için mutlaka anestezi gereklidir.

Histeroskopi Ameliyatını Ankara’da Nerelerde Yaptırabilirim?

Histeroskopi işlemini Ankara’da kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli histeroskopi Ankara işlemleri Ankaradaki tüm hastanelelerde yaptırabilirsiniz. Alanında uzman ve tecrübeli hekimler ile ameliyatlarınız başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Ofis histeroskopi ve operatif histeroskopi ameliyatı, tüm rahim içi jinekolojik durumlarda  uygulanmaktadır.

Histeroskopi yapan Ankara doktorları hakkında daha detaylı bilgiler için doktorunuzla görüşünüz….

Doç. Dr. Nermin Köşüş >>>>>>  www.drnerminkosus.com

Doç. Dr. Aydın Köşüş   >>>>>>   www.aydinkosus.com

YORUMLAR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir