Tüp Bebek Fiyatları Ankara'da Ne Kadardır?

En son güncellendiği tarih: 26 Ara 2020

Tüp bebek fiyatları Ankarada tüp bebek tedavisinin yapıldığı hastaneye yada merkeze, uygulanan tedavi şekline, uygulanan ilaç miktarına göre değişir. Tüp bebek fiyatları 2021 yılında Yaklaşık %20 civarında artmakla birlikte 7.000- 15.000 tl arasında değişmektedir. Ankara tüp bebek fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Ankara Tüp Bebek Fiyatları

Ankara tüp bebek fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri kullanılan teknoloji ve malzemelerin pahalı olmasıdır. Malzemelerin tamamına yakını ithal malzeme olup dolar ve euro kuru nedeniyle ülkemizde değerleri oldukça yüksektir.


Tüp bebek fiyatlarının yüksek olmasının bir diğer nedeni kullanılan tüp bebek ilaçlarının yüksek olmasıdır. Bazı tedavi yöntemlerinde özellikle over rezervi düşük olan kadınlarda kullanılan yüksek doz gonadotropin kullanılması maliyeti oldukça yükseltecektir. Şu andaki durumda yüksek doz kullanılan hastalarda 2500-3000 tl civarında bir maliyet oluşturmaktadır. Normal dozlarda ise bu miktar yaklaşık 2000-2500 tl olacaktır.


Uygulanan yönteme göre ilaçların dozları ve çeşitliliği değişmektedir. Bu nedenle tüp bebek fiyatları da kullanılan tedavi şeklinden etkilenmektedir.


Ülkemizde tüp bebek fiyatları yurtdışı tüp bebek fiyatları ile karşılaştırıldığında oldukça ekonomiktir. Yurtdışında normal bir tüp bebek tedavisi 10.000 dolar civarında iken ülkemizdeki maliyeti yaklaşık 2.000 dolar civarındadır. Bu nedenle yabancı ülkelerdeki sigorta şirketleri tüp bebek tedavisi için hastalarını ülkemize yönlendirme isteğindedir.


Tüp bebek fiyatları devlet tarafından karşılanmamaktadır. Bazı şartları sağlayan çiftlerde devlet yaklaşık 1000 tl civarında bir destek vermektedir. Ancak bu miktarı şartları sağlayan ve üniversite hastanesinden sağlık raporu alınması durumunda ödemektedir.


Ankara tüp bebek fiyatları 2021 yılında ne kadar değişti?


Ankara tüp bebek fiyatları 2021 yılında dolar ve euro paritesinin yükselmesi nedeniyle %20 civarında artmıştır. Ancak Dolar veya euro kurundaki yükselme oranları ile kıyaslandığında tüp bebek ücretlerindeki artış makul miktarlardadır. Ülkemizdeki alım gücü düşünüldüğünde yapılan artışın tedavi görecek çiftleri zora sokmayacağı düşünülmektedir.


Ankara tüp bebek ücretleri içerisinde yumurtlama tedavisi, muayene takipleri ve ultrasonları, yumurta toplama işlemi, embriyo transferi ve sonrasında uygulanan tedaviler dahildir. Ancak yumurtlama ilaçları, embriyo dondurma ücretleri ve embriyodan yapılan genetik testler ücrete dahil değildir. Ankara tüp bebek fiyatları 2021 için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
34 görüntüleme0 yorum

Ankara Tüp Bebek Uzmanlarımız

Kızılırmak Mah. Ankara Ticaret Merkezi 1450 Sok. B Blok No:4 Çukurambar Çankaya ANKARA

0312 285 85 88

0555 022 86 22

nerminkosus@gmail.com

aydinkosus@gmail.com

Bu sitedekiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi amacıyla kullanılamaz.

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon